Spektakl Bramy Nieba Płomienie Piekła
 
 


9 listopada - CASTING
14 oraz 15 listopada - SPEKTAKL Galeria

SPEKTAKL: HALA OSIR, 14 listopada 2015r. godz.: 18.00 oraz 15 listopada 2015r. godz.: 18.00
wstęp wolny

„Bramy Nieba i Płomienie Piekła" - Sztuka powstała w roku 1979. Pierwszy raz została wystawiona w St. Catharines, Ontario, w Kanadzie. Od tamtego czasu jest grana na całym świecie m.in. w: Stanach Zjednoczonych, Anglii, Niemczech, Rosji, Indiach, Korei, Nikaragui oraz w Polsce. Natomiast od 2011r. w Kluczborku była grana kilka razy.

Grupa aktorska 35-50 osób składa się z mieszkańców Kluczborka i okolic, którzy do występu przygotowują się pod kierunkiem reżysera Pawła i Lidii Nowakowskich.

Sztuka oparta jest na przesłaniu biblijnym, przybliżającym osobę Jezusa Chrystusa. Pokazuje także niebo i piekło. Spektakl składał się z wielu scenek, przedstawiających nagłe odejście ludzi ze świata i ich dalszy los: potępienie lub życie wieczne. Widzowie mogą zobaczyć się niczym w zwierciadle. Ukazani są współcześni ludzie. Często zagubieni, szukający ratunku w alkoholu i narkotykach. Pewni, że kontrolują każdy swój krok i są w stanie wszystko przewidzieć. Wypierający ze swojej świadomości śmierć, jako oddaloną w czasie i przez to nierealną. Aktorzy przedstawiać będą społeczeństwo, którego celem jest pogoń za sukcesem, pieniądzem i jak największym zyskiem. Nie ma wtedy wolnej chwili na refleksję, zastanowienie czy modlitwę. Istotne sprawy odkłada się na "później". Ale tak, jak w przypadku niektórych bohaterów spektaklu, może zabraknąć czasu na zmianę sposobu życia i pojednanie z Bogiem. Optymistycznym przesłaniem jest los ludzi, potrafiących żyć według zasad swojej religii. Dla nich sąd ostateczny, poniesienia konsekwencji za sposób, w jaki przeżyło się swoje życie, nie jest wyimaginowaną niedorzecznością, ale czymś całkiem realnym i nieuniknionym, czymś co będzie dotyczyło każdego człowieka.

Spektakl „Bramy Nieba i Płomienie Piekła" współfinansowany jest ze środków Zarządu Powiatu w Kluczborku.


 

 
46-200 Kluczbork, ul. Sybiraków 4
tel. 77 418 54 36, e-mail: info@kzkluczbork.pl

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych.
Więcej informacji w polityce prywatności.

OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH


 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA n4CMS